خرید لایسنس نرم افزارهای Autodesk اتودسک | اتودسک ایران مرجع Autodesk

پرسش های متداول

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرسش های متداول

پرسش های متداول کاربران اتودسک ایران

1 ) فرق لایسنس آکادمیک و کامرشیال چه  می باشد ؟

پیش از پاسخ به این پرسش در ابتدا باید در مورد تنوع لایسنس های شرکت اتودسک صحبت شود . شرکت اتودسک کلبه نرم افزار های خود را تحت قالب 2 نوع لایسنس به کاربران خود ارائه میدهد .

لایسنس آکادمیک : این نوع لایسنس هیچ گونه تفاوت عملکردی با لایسنس کامرشیال ندارد و ویژه دانشجویان و دانش آموزان رشته های فنی و مهندسی ارائه میگردد که قرار است به تازگی پا به عرصه صنعت و کسب شغل مرتبط با تحصیلات خود بگذارند . در این نوع لایسنس شما هیچ گونه محدودیت عملکردی در کار با نرم افزار های شرکت اتودسک نخواهید داشت و شرکت اتودسک به نشانه حمایت از تازه واردان به صنعت و حرفه های مهندسی این قابلیت را به وجود آورده که حداکثر به مدت 1 سال از برنامه های این شرکت استفاده نمایید . به تازگی شرکت اتودسک قابلیت تمدید این نوع از لایسنس ها را نهایتا به مدت 3 سال و با اخذ هزینه هر سال به صورت دوره ای و هر دوره 1 سال در نظر گرفته است .

لایسنس کامرشیال : بر خلاف لایسنس آکادمیک که ارزان قیمت هستند و برای کمک به اهداف آموزشی فراهم آمده اند . لایسنس های کامرشیال مقاصد تجاری و پروژه ای را دنبال می کنند و با داشتن این نوع از لایسنس ها شما توانایی انجام پروژه های مهندسی برای شرکت ها و سازمان ها را خواهید داشت و هر زمان از شما مجوز و یا لایسنس نرم افزاری توسط کارفرما استعلام شود به راحتی می توانید به استناد به نوع لایسنس خریداری شده توسط شما به انجام و ادامه فعالیت های حرفه ای خود بپردازید .

2) آیا می توان از لایسنس های آکادمیک بدون محدودیت و همچون لایسنس های کامرشیال در ایران استفاده کرد ؟

جواب مثبت است و شما میتوانید بدون هیج محدودیت عملکردی در هر نرم افزاری که انتخاب می فرمایید همجون لایسنس های کامرشیال از قابلیت های نرم افزارهای شرکت اتودسک برای انجام پروژه های خود در ایران استفاده نمایید . زیرا در ایران هیچ نهادی به موضوع نوع لایسنس نرم افزار شما حساس نیست .

3) من یک فریلنسر هستم و با شرکت های مختلف خارجی به صورت پروژه ای کار می کنم .آیا لایسنس های آکادمیک برای من مناسب هستند ؟

خیر ، اکثر شرکت های اروپایی و آمریکایی و حتی شرکت های معتبر آسیایی نوع مجوز لایسنس شما را بررسی می کنند و هیچ گاه زیر بار ضرر ها و زیان های قانونی استفاده از نرم افزار های غیر تجاری و یا حتی قفل شکسته نمی روند . از این رو تنها راه حل استفاده از لایسنس کامرشیال یا تجاری می باشد .

4) آیا لایسنس های خریداری شده از اتودسک ایران لایسنس رسمی و به اصطلاح ارجینال می باشد ؟

بله ، کلیه لایسنس های ارائه شده در اتودسک ایران اعم از آکادمیک و کامرشیال اصل و از سایت شرکت سازنده Autodesk.com به نام شما ( شخص ) و یا سازمان شما تهیه و ارائه می گردند. مدرک اصالت لایسنس هم واگذاری پنل کاربری لایسنس شما در شرکت اتودسک به شما می باشد . اصولا اگر لایسنس قانونی باشد شما باید بتوانید از پنل کاربری شرکت سازنده نرم افزار خود آن را مشاهده نمایید . و نکته نهایی در خصوص اصالت لایسنس ها نصب آنلاین لایسنس ها می باشد که تنها با ایمیل و پسورد اکانت رسمی شما در شرکت اتودسک قابل دسترسی خواهد بود .

5) با توجه به هزینه دار بدون لایسنس های آکادمیک و کارمشیال توصیه شما نسبت استفاده یا عدم استفاده از لایسنس چیست ؟

مسلما نسخ قفل شکسته نرم افزار های اتودسک دارای محدودیت ها و بعضا ایراداتی هستند که مناسب کار یک مهندس حرفه ای و یا اشخاصی که به صورت حرفه ای با برنامه های شرکت اتودسک سر و کار دارند نیست . از این رو نه تنها با استفاده از لایسنس های رسمی ایرادات و باگ های احتمالی برنامه های مورد نظر خود را نخواهید داشت بلکه از سایر امکانات جانبی نرم افزار های نسخه رسمی و اصلی اتودسک می توانید استفاده نمایید.

6) چه تعداد کاربر هم زمان می توانند از لایسنس خریداری شده استفاده نماید ؟

لایسنس های ارائه شده در اتودسک ایران به صورت 1 کاربره می باشد و تنها یک کاربر می تواند دسترسی به نرم افزار داشته باشد. از آنجایی که نصب لایسنس نرم افزار شما آنلاین صورت میگرید این موضوع توسط شرکت سازنده به راحتی قابل پایش و بررسی می باشد . لیکن شما با غیر فعال کردن لایسنس در سیستم خود می توانید از آن بر روی یک کامپیوتر دیگر استفاده کنید و این تعدد تعویض سیستم هیج محدودتی ندارد اما در لحظه فقط و فقط 1 کامپیوتر میتواند با لایسنس شما فعال شود .

7) روند تمدید لایسنس ها چگونه می باشد ؟

1 ماه پیش از اتمام اعتبار لایسنس کاربر می بایست هزینه تمدید لایسنس که برابر با هزینه خرید 1 سال می باشد را از طریق پنل پرداخت اتودسک ایران پرداخت نماید. به محض رویت سر رسید تمدید لایسنس شما این کار به صورت سیستمی و بدون وقفه در اتودسک ایران انجام خواهد شد .

 

8) آیا در صورت دیرکرد  در تمدید لایسنس اتفاق خاصی می افتد ؟

بله ، اول لایسنس از دسترس خارج می گردد و سپس هر زمان که لایسنس را تمدید کنید تاریخ شروع تمدید دقیقا از تاریخ انقضا محاسبه میگردد نه صرفا تاریخ پرداخت و سفارش شما . این قانون از طرف شرکت اتودسک بوده و ما نقشی در تغییر و یا سفارشی سازی آن نداریم .

9) آیا هزینه لایسنس ها درح شده در سایت به روز می باشد ؟

بله  از تاریخ  شهریور 1399 ، به علت مصرف ارز دلار در تهیه و ارائه لایسنس ها و نوسانات لحظه ای نرخ دلار ، اتودسک ایران مجهز به سیستم استعلام لحظه ای نرخ ارز می باشد و قیمت ها در اتودسک ایران همراه با نوسانات ارزی اتوماتیک تغییر میکنند و مسلما در بازه های زمانی مختلف شما با قیمت های مختلفی رو برو خواهید شد . به امید روزی که نوسانات لحظه ای ارز را شاهد نباشیم و ثبات اقتصادی موجب آرامش افکار کاربران اتودسک ایران گردد.

10 ) من برای شرکت و سازمان خودم درخواست خرید تعدادی لایسنس دارم با توجه به تغییرات نرخ ارز و زمان پرداخت 7 روزه درون پیش فاکتور هزینه پرداختی ما چگونه محاسبه میگردد ؟

اتودسک ایران به علت تعداد بالای فروش لایسنس های شرکت اتودسک به ندرت متضرر نوسانات دلار می گردد و کلیه پیش فاکتور های خود را حداکثر تا 7 روز معتبر می داند حتی زمانی که نرخ دلار نسبت به زمان صدور پیش فاکتور اوج گرفته باشد ما به تعهد 7 روزه خود مبنی بر اعتبار فاکتور استواریم . اتودسک ایران همواره موجودی انبار خود را به صورت هفتگی شارژ می نماید و از این رو پیک نوسانات لحظه ای را به هفتگی کاهش می دهد . از این رو کاربر با خیال آسوده میتواند  به اعتبار 7 روزه مبلغ فاکتور اطمینان نماید .

11 ) آیا اتودسک ایران نماینده رسمی شرکت اتودسک در ایران می باشد ؟

با توجه حجم انبوه تحریم های های ایالات متحده امریکا جواب مسلما خیر می باشد . اخیرا نیز شرکت های مانند اتودسک هر گونه نقل و انتقال مالی با ایران را همچون وزارت خزانه داری آمریکا تحریم کرده اند و طابع قوانین حکومت مرکزی می باشند. راهکار اتودسک ایران استفاده از شبکه کارشناسان خود در خارج ایران و حساب های ارزی مستقر در خارج می باشد .

12) آیا امکان از بین رفتن لایسنس ها در شرایط تحریمی وجود دارد ؟

خیر ، اتودسک ایران لایسنس های شما را تا تاریخ انقضا آن گارانتی می کند . کارشناسان ما در طی 10 سال گذشته روش های پیچیده ای را برای جلوگیری از این مساله اندیشیده و پیاده سازی کرده اند . حتی هویت خریدار (شما) نیز هنگام خرید و ثبت سفارش اصطلاحا به صورت کاملا و قانونی وریفای میگردد . اتودسک ایران با بیش از 10 سال سابقه فعال کمک حال شرکت و شخص شما در بدترین شرایط تحریمی می باشد

ویدئو معرفی پنل کاربری لایسنس هار رسمی شرکت اتودسک و نحوه فعال سازی تمام برنامه های شرکت اتودسک .

 

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در هر ساعت شبانه روز با کارشناس فنی اتودسک ایران از طریق شماره همراه : 09397954804  تماس بگیرید 

فهرست